Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

CBCG: Odobreno 3,1 milijardu eura kredita

novac11
pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 28.08.2020. u 17:32

Banke su do kraja juna odobrile kredite od ukupno 3,1 milijardu eura, što je rast od 0,9 odsto na mjesečnom nivou.

Prema podacima Centralne banke (CBCG), do kraja juna je u odnosu na isti period prošle godine odobreno 5,1 odsto više kredita.

Odnos između kredita i depozita na kraju juna bio je veći nego u istom periodu prošle godine i iznosio je 0,94.

Banke su po osnovu kredita najviše potraživale od nefinansijskog sektora i stanovništva, 81,3 odsto.

Ukupni depoziti su u junu u odnosu na maj porasli 0,1 odsto i iznosili su 3,3 milijarde eura.

Oročeni depoziti činili su 30,2 odsto ukupnih, a oni po viđenju 69,4 odsto. Preostalih 0,4 odsto odnosilo se na sredstva na escrow računu.

U strukturi oročenih depozita najveće učešće imali su oni ročnosti od jedne do tri godine, 41,7 odsto. Depoziti ročnosti od tri mjeseca do jedne godine činili su 40,4 odsto.

Ukupni depoziti stanovništva na kraju juna iznosili su 1,24 milijarde eura, što je 0,4 odsto više nego u maju.

U ročnoj strukturi depozita stanovništva, oročeni su činili 39,4 odsto, oni po viđenju 60,6 odsto, dok se neznatan dio odnosnio na sredstva na escrow računu.

 

Izvor: Mina biznis

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) saopštila je da če sjutra, 15. avgusta, u periodu od 11 do 15 časova, doći do privremenog prekida protoka vode u kanalu Laz – bazeni na Žirovnici, usljed planiranog zatvaranja Džonsonovog ventila na Lazu.
Vlada je odobrila, a Ministarstvo finansija je dalo pozitivno mišljenje da se opredijele finansijska sredstva iz tekuće budžetske rezerve za potrebe Ministarstva unutrašnjih poslova za obezbjeđenje rezervnih djelova, popravki i avio goriva neophodnog za angažovanje helikoptera Direktorata za vanredne situacije MUP-a i Vazduhoplovstva Vojske Crne Gore u gašenju požara rasplamsanih širom Crne Gore.
U periodu od 1. maja do 10. avgusta ove godine, poreski inspektori su izvršili 2.484 provjera regularnosti poslovanja poreskih obveznika i utvrdili nepravilnosti kod njih 491. Po tom osnovu izdata su 652 prekršajna naloga, sa ukupno izrečenim novčanim kaznama od 1.987.300 eura, saopštila je Poreska uprava