Ona uživa u svom poslu: Upoznajte Nikšićanku koja izrađuje prstenje za salvete
- Autor onogost.me
- 31.01.2017. u 06:55
U želji da svoju slavsku trpezu učini posebnom i ljepšom, naša sugrađanka, dvadesetšestogodišnja Svetlana Nikčević počela je da izrađuje prstenje za salvete.
Od tada, ova djevojka, pored studija Menadžmenta u građevini, veoma uspješno se bavi ovim hobijem, koji je prerastao u posao i izvor zarade.
„Krsna slava je porodični hrišćanski praznik, kako u ostalim porodicama, tako i u mojoj. Tog dana svi želimo da dočekamo rodbinu, kumove i prijatelje na što ljepši način. Naravno, taj dan se posvećuje trpezi. Da bi sve to izgledalo drugačije i posebno, potrebno je nekim sitnicama i detaljima dekorisati stolove. Tako sam ja došla na ideju da malo pročačkam po internetu i nađem neke ideje pa sam pronašla mnoštvo slika i video klipova o raznim dekoracijama za stolove, kao što su korpice od kanapa, dekupaž tehnika na staklu i, između ostalog, prstenje za salvete“, sjeća se Svetlana tog vremena od prije godinu dana.
Iako je našla mnogo zanimljivih ideja, nijedna joj se nije svidjela dovoljno, pa je odlučila da osmisli sama, jer, kako kaže, voli stvari koje nema niko, odnosno unikate. Nedugo zatim sakupila je potreban materijal i odlučila da napravi sama.
„Tako sam uspjela da napravim oko 50 komada prstenja u zlatnoj boji. Mnogo prijatelja me je pitalo gdje sam kupila prstenje, a kada sam rekla da sam sama pravila niko mi nije vjerovao. Samim tim, došla sam na ideju da pokušam da napravim prstenje raznih boja sa raznim cvjetićima, mašnicama, bubamaricama, cirkonima, kao i raznim kombinacijama boja“, kazala je ona.
Uslijedilo je slikanje svakog prstena posebno, kako bi ih objavila na Facebook stranici, a tada počinju i interesovanja za plod njene kreativnosti.
„Nijesam se nadala da će se bilo kome takvo nešto svidjeti ili biti interesantno, ali sam pokušala. Polako su počela interesovanja. Prva pitanja su bila: koje su veličine, od čega su napravljeni, da li su dugotrajni, da li može pribor stati u njima… Moji odgovori su bili, postoje dvije veličine prstenja, za pribor i papirnu salvetu, kao i za pribor i platnenu salvetu, napravljeni su od plastike, dugotrajni su…“, pojašnjava ona, dodajući da su namjene prstenja razne, poklon nekome, slava, rođendan, Božić, Nova godina ili neki drugi povod.
Tada kreću narudžbe, od nekoliko pa do 30 komada, što je nju, kako kaže, posebno usrećilo. Od materijala koristi pištolj za lijepljenje, satenske trake, cvjetići i mašnice koje je kasnije sama pravila i papirne rolne od folija, ali sve to nije dovoljno ukoliko se ne „začini“ kreativnošću i dobrim idejama.
„Ovo sve za mene predstavlja neki hobi, jer volim da pravim i stvaram sama. Uživam u tome i smiruje me. Pokušavam da svaki komplet prstenja bude različit i unikatan, iako ponekad neko želi identične, kao sa slike. Ponekad napravim i neku korpicu od kanapa,koju poklonim uz prstenje. Planiram da počnem da pravim i svijećnjake, ali i još sličnih sitnica“, završava priču Svetlana.
Njenu ponudu možete naći na Facebook stranici „Prsten“ ili na Instagramu „dekoracija_stolova_handmade“.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Biznis
- u
- 0
- Biznis
- u
- 0
- Biznis
- u
- 2