Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

AMSCG: Povoljni uslovi za vožnju

put_risan_-_grahovo1111111
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 06.07.2017. u 05:55

Jutros se saobraća po suvim putevima.

Iz Auto-moto saveza Crne Gore (AMSCG) saopštili su i da je vidljivost na putevima dobra.

Vozači su upozoreni da zbog visokih temperatura izbjegavaju vožnju u najtoplijem dijelu dana.

Saobraćaj teretnih motornih vozila čija je dozvoljena masa veća od 7,5 tona će, od 17 do 22 sata, biće zabranjen na djelovima puteva: M-2 Bioče – Kolašin – Mojkovac, M-2 Podgorica – Sotonići – Petrovac, M-2 i M-2.4 granični prelaz Debeli brijeg – Herceg Novi – Kotor – Tivat – Budva – Bar -granični prelaz Sukobin i M-2.3 Podgorica – Cetinje – Budva.

Zabrana se ne odnosi na vozila sa prvenstvom prolaza, vozila za održavanje puteva i ptt instalacija, kao i vozila za pomoć na putu, specijalna vozila za prevoz životinja, betona i asfaltne mase i hladnjače koje prevoze lako kvarljivu robu.

Naredba se ne odnosi ni na vozila za prevoz opasnih materija na dijelu magistralnog puta M-2 od graničnog prelaza Debeli brijeg preko Herceg Novog i Kamenara do kružnog toka u mjestu Lipci.

Saobraćaj će, zbog miniranja na južnom portalu tunela Vežešnik auto puta Bar – Boljare na prvoj sekciji Smokovac – Uvač – Mateševo, biti obustavljen za sva vozila ne duže od 15 minuta u terminima od jedan do pet, od deset do 12 i od 14 do 16 sati.

Na dionici auto puta Bar – Boljare na regionalnom putu R-19 dionica Bioče – Klopot, saobraćaj će zbog miniranja biti obustavljen za sva u trajanju ne dužem od 30 minuta u terminu od deset do 12 sati i od 14 do 16 sati.

Na regionalnom putu, dionica Cetinje – Njeguši, promijenjen je režim saobraćaja sa dvosmjernog na jednosmjerni, a totalne obustave za sve vrste vozila su od osam do deset i od 14 do 16 sati.

Na regionalnom putu, dionica Crkvice – Vrulja, u toku su radovi zbog čega se saobraćaj obustavlja od devet do 11 i od 13 do 15 sati.

Na magistralnom putu M-6, dionica Ilino brdo-Vilusi, promjenjen je režim saobracaja sa dvosmjernog na jednosmjerni.

Na magistralnom putu M-2, dionica Rožaje-Špiljani se, zbog sanacija klizišta Besnik i kosine na lokalitetu Zeleni, saobraća jednom trakom naizmjenično.

 

Izvor: amscg.org

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Zbog planiranih radova na mreži, bez napajanja električnom energijom sjutra će ostati djelovi nikšićke opštine.
Iz Fonda za zdravstveno osiguranje (FZO) Crne Gore saopštili su da će u narednim mjesecima biti vršene intenzivnije kontrole bolovanja, s obzirom na to da je primjetan trend povećanja broja bolovanja u ljetnjim mjesecima, što je bio slučaj i u prethodnim godinama. Zamolili su građane da ne zloupotrebljavaju pravo na privremenu spriječenost za rad.