Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

FOTO: Ulična prodaja badnjaka kao tradicija

borislav_nikcevic
onogost.me
  • Autor onogost.me
  • 05.01.2017. u 13:28

Badnji dan nekada je počinjao odlaskom u šumu i sječom mladog cera - badnjaka, a već neko vrijeme Nikšićani imaju izbor na ulicama grada, koje u prvim danima nove godine osvanu ukrašene ovim drvetom.

Jedan od onih koji tradicionalno prodaju badnjake u gradu je šezdesetogodišnji Borislav Nikčević, koga smo zatekli u Ulici Nikole Tesle.

”Oko 250 komada je bilo izloženo. Ovo je ostalo, ima još jedno 100-110 komada. Prodalo se. Biraš badnjak koji hoćeš. Trebalo bi sve da prođe”, zadovoljno kaže Borislav i ističe da je kod njega cijena badnjaka jedan euro svake godine bez obzira na veličinu drveta.

Kako nam je rekao, badnjake nisu kupovali samo ljudi iz užeg dijela grada, već i iz Župe, Ozrinića i drugih mjesta u okolini Nikšića.

No, da bi se zaradilo, potrebno je truda, pogotovo što su ove godine temperature bile izrazito niske.

”Trebalo je možda jedno dva dana dok se badnjaci pripreme i iznesu. Ja sam ih brao u Banjaniima. Ponegdje ih nema, ili zbog snijega ne mogu da uberu”, priča on o razlozima velike potražnje u proteklim danima.

Borislav kaže da po završetku prodaje slijedi čišćenje trotoara.

Do ponovnog viđenja sa mušterijama iduće godine.

 

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Nastavnici mogu da pokrenu štrajk koji podrazumijeva obustavu nastave ukoliko ne dođe do dogovara nadležnih sa predstavnicima Sindikata prosvjete koji traži da im se ne umanjuje plata kroz novi obračun zarada koji bi trebalo da počne da se primjenjuje od ovog mjeseca.
Decenijama vlasnici imanja i stočari sa Lukavice kraj Nikšića mole da im se asfaltiraju putevi do pojedinih katuna kako bi mogli da se bave stočarstvom i turizmom. I taman kad su prošle godine na lokalitetu gdje su katuni nekoliko župskih sela mještani dočekali oko 600 metara puta, a za šta je Ministarstvo poljoprivrede izdvojilo oko 50.000 eura, mehanizacija koja ovih dana probija trasu za potrebe vjetroelekratrane Gvozd a koju gradi EPCG , potpuno je uništila i skinula tek postavljeni asfalt.