Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Građani od Nove godine predali 3.293 komada oružja i 110.140 komada municije

Uprava policije
  • Autor onogost.me
  • 05.03.2025. u 12:34
Od 2. januara do 5. marta, policiji je dobrovoljno predato ukupno 3.293 komada oružja, 110.140 komada municije, 356 komada ručnih bombi, kao i više stotina djelova oružja i eksplozivnih sredstava, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

U okviru kampanje “Poštuj život, vrati oružje”, koju Uprava policije primjenjuje duže vrijeme juče je u opštinama širom Crne Gore dobrovoljno vraćeno 27 komada oružja i 551 komad municije.

“U Podgorici i Danilovgradu, građani su dobrovoljno predali policiji 10 komada oružja, od čega šest pištolja, četiri puške, i 431 komad municije različitog kalibra. U Baru, Budvi i Tivtu, dobrovoljno je vraćeno 13 komada oružja, od čega šest pištolja i sedam pušaka, i 33 komada municije. U Nikšiću dobrovoljno su predata četiri komada vatrenog oružja, od čega tri pištolja i jedna puška, i 87 komada municije”, navodi se u saopštenju.

Iz policije podsjećaju da pozivom na broj 122 građani mogu oružje vratiti bez ikakve pravne, odnosno krivične ili prekršajne odgovornosti i bez obzira na to da li oružje posjeduju u ilegalnom ili legalnom vlasništvu.

Uprava policije pokrenula je i besplatni SOS telefonski broj 19969, kao i e-mail [email protected], za prijavu prijetećeg ponašanja i nasilja u vezi sa posjedovanjem oružja, kao mehanizam bliže saradnje i aktivnog učešća policije i građana u cilju stvaranja sigurnijeg ambijenta.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Građani/ke Crne Gore u zabrinjavajuće visokom broju vjeruju u teorije zavjere i propagandne narative, poput toga da globalne elite namjerno izazivaju zdravstvene krize ili da je homoseksualnost bolest, pokazuje istraživanje javnog mnjenja koje je za potrebe Centra za demokratsku tranziciju (CDT) sproveo Institut Damar u periodu od 22. februara do 4. marta ove godine na uzorku od 1.008 ispitanika.