Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

MUP: Od 17. do 24. oktobra u CG ušle 1.233 osobe iz Ukrajine

pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 24.10.2022. u 14:18
Ministarstvo unutrašnjih poslova obavještava javnost da je u periodu od 17. do 24. oktobra 2022. godine u Crnu Goru ušlo 1.233 lica iz Ukrajine, dok je u istom periodu Crnu Goru napustilo 1.287 lica iz Ukrajine.

“Podsjećamo da je od 24.02.2022. godine do 24.10.2022.godine u Crnu Goru ušlo 76.243 lica, a Crnu Goru je napustilo 68.475  lica iz Ukrajine. U periodu od 17. do 24. oktobra 2022. godine 104 lica iz Ukrajine  podnijela su zahtjev za privremenu zaštitu.  Od početka primjene Odluke o privremenoj zaštiti (14.03.2022.godine) do 24.10.2022. godine podnijeto je 68.83 zahtjeva za privremenu zaštitu, od čega je 46.13 žena i 22.70 muškarca. Ukupno je odobreno 60.19 zahtjeva za privremenu zaštitu. Napominjemo da Ministarstvo unutrašnjih poslova preduzima aktivnosti iz svoje nadležnosti, te da su svi segmenti upravljanja migracijama pod kontrolom”, navodi se u saopštenju.

Ministarstvo će putem zvanične internet stranice na nedjeljnom nivou, a po potrebi i češće, informisati javnost o broju lica iz Ukrajine koja uđu u Crnu Goru.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Brojne su inicijative USSCG u prethodnom periodu ostale bez odgovora od strane Vlade Crne Gore, a naša višegodišnja stremljenja da Socijalni savjet učinimo efikasnim uzaludna budući da su dogovori socijalnih partnera i predstavnika Vlade, koji učestvuju u radu ovog tijela, nerijetko mijenjani u Skupštini Crne Gore i to od strane parlamentarne većine, poručio je generalni sekretar Unije slobodnih sindikata Crne Gore (USSCG) u dopisu premijeru Milojku Spajiću.
    Nastavnici mogu da pokrenu štrajk koji podrazumijeva obustavu nastave ukoliko ne dođe do dogovara nadležnih sa predstavnicima Sindikata prosvjete koji traži da im se ne umanjuje plata kroz novi obračun zarada koji bi trebalo da počne da se primjenjuje od ovog mjeseca.