Počinju restrikcije vode u MZ Bogetići, Vodovod apeluje na racionalnu potrošnju

pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 20.07.2023. u 13:47
Iz nikšićkog Vodovoda saopšteno je da danas počinju restrikcije vode u MZ Bogetići. Kako su kazali, zbog smanjene količine vode na vodoizvorištima i enormne potrošnje, sistem nije u mogućnosti da obezbijedi snabdijevanje vodom za sve korisnike ovog područja.

Zbog navedene situacije, objašnjavaju, prinuđeni su da počnu sa isključenjima pojedinih naselja u MZ Bogetići sa vodovodne mreže.

Isključenja će se vršiti po utvrđenom rasporedu, počev od 20. jula na sljedeći način:

  • parnim danima sa vodovodne mreže biće isključena naselja: Bogetići, Gostojevići i Paprati;
  • neparnim danima: Cerovo, Škuletići, Podkapić i Drenoštica.

Za isključenu grupu obezbijeđeno je vozilo sa pitkom vodom koja će biti dostavljena pozivom na broj 067 608 146.

Iz Vodovoda ukazuju na neracionalno veliku potrošnju vode u prigradskim naseljima koja ima za posljedicu nedovoljan pritisak u vodovodnoj mreži na rubnim područjima i neuredno vodosnabdijevanje krajnjih potrošača.

“Molimo sve korisnike usluga na teritoriji opštine Nikšić da se uzdrže od svih radnji koje mogu doprinijeti ugrožavanju urednog i kontinuiranog vodosnabdijevanja. Napominjemo, da će ekipa Vodovoda, na terenu, sprovoditi postupak utvrđivanja svih nepravilnosti uključujući i legalnost priključka na vodovodnu mrežu, te u skladu sa tim preduzimati mjere u skladu sa zakonom”, saopšteno je iz Vodovoda.

 

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    1

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana.

    Povezani članci

    Turistička organizacija (TO) Nikšić i NVO „Ljubitelji Slanog jezera“ sjutra organizuju prvu "Čorbijadu" na Slanom jezeru (imanje Jokića).