Šanta Panta: U Crnoj Gori žive najbolji ljudi
- Autor onogost.me
- 29.01.2017. u 13:44
Trg slobode danas je posebno lijep, uveličan humanošću, ali i dobrom svirkom nikšićkih muzičara koji su se, po ko zna koji put, okupili da učine još jedan veliki gest.
Tako je sviralo njih desetak, a po posjećenosti i broju prolaznika koji su ostavljali svoj prilog, reklo bi se da su naši sugrađani položili i današnji test humanosti. Ovom prilikom skupljena su 394 eura, novac je namjenjen za Selenu, a biće preusmjeren u Fond za sljedeću humanitarnu akciju ovog tipa.
Dalibor Petković, gitarista grupe Kriza identiteta, koja je inicijator ove, četrnaeste humanitarne akcija u posljednjih sedam mjeseci, kazao je da je taj bend uvijek spreman da pomogne bilo kome.
“Naravno, kad god nekom treba mi smo tu da pomognemo, da se okupimo i na ovaj bar način damo neki svoj doprinos. Ništa ne bi mogli da se ovoliki broj ljudi i ovog puta nije odazvao. Ovo je neki rekord do sad, odazvalo se više od 10 muzičara. Imamo dvadesetak volontera koji rade isto ovo – prikupljaju priloge po ulici, po lokalima”, objasnio je Dalibor.
Najmlađji sugrađani posebno su se obradovali Radojici Stankoviću, poznatom kao Šanta Panta. Već sa prvim stihovima veliki broj mališana okupio se oko njega, a Stanković nije krio zadovoljstvo što je novac za Selenino liječenje prikupljen ističući da u ovoj državi i gradu žive najbolji ljudi.
“Već sam bio uključen u ovu akciju u Podgorici, gdje i živim, a i danas sam se ovdje rado odazvao jer svom gradu odmah se vraćem, bilo šta da je humanitarno, a pogotovo za djevojčicu koja zaslužuje da bude živa i zdrava narednih 100 godina”, kazao nam je on dodajući da treba da bude više ovakvih akcija za sve ljude koji imaju bilo kakve nevolje, a ne samo u slučaju bolesti.
Pored pomenutih muzičara u toku današnje svirke nastupaju i Davor Vučetić, Nikola Karadžić, Vladimir Kovačević, nikšićki DJ-evi Filip Ravić, Marko Nenezić, Marko Vujačić, Irena Agramović, Aleksandar Nikčević…
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0