Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

SOS linija za bezbjednost počinje sa radom u srijedu

13434183_10205178044331027_255963122_n
SHUTTERSTOCK.COM
  • Autor onogost.me
  • 13.06.2016. u 14:03

SOS linija za bezbjednost, osnovana za zaštitu ljudi, životinja i životne sredine, počeće sa radom u srijedu u Podgorici, a biće aktivna radnim danima od 16 do 20 časova.

“URBAN PROTECTION TRAINING CENTAR MONTENEGRO” (UPTC MNE), u saradnji sa NVO “Udruženje roditelja djece sa teškoćama u razvoju – Podgorica pokrenuće ovu liniju.

Građani mogu prijaviti sve vrste nasilja (osim porodičnog) na brojeve 067 017 111 i 067 018 111, uz mogućnost korišćenja telefona i vibera, slanja snimaka i fotografija, dok će korisnicima interneta biti dostupan upitnik sa web stranica.

Sve opcije prijave nasilja garantovaće građanima anonimnost.

U okviru projekta “Zaštita jednakosti”, koji je odobrio Zavod za zapošljavanje Crne Gore, obučeno je 11 lica sa invaliditetom za poslove ove SOS linije, a od njih će šest lica raditi na liniji četiri mjeseca i davati doprinos bezbjednosti.

Policajci, zaštitari i vatrogasci koji će raditi u okviru SOS linije za bezbjednost prošli su obuku za rad, kao i kompletnu proceduru za sticanje znanja i vještina potrebnih za saradnju SOS linije i institucija sistema.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Zbog planiranih radova na mreži, bez napajanja električnom energijom sjutra će ostati djelovi nikšićke opštine.
Sve je veći broj djece predškolskog uzrasta koja ne upisuju osnovnu školu na vrijeme. Govorne smetnje i emocionalna nezrelost česti su problemi, iako nijesu isključivi za taj uzrast. Stručnjaci upozoravaju da moderna tehnologija, pored svojih benefita, ima veliki uticaj na istaknute smetnje. Takođe, roditelji, iako to teško prihvataju, snose značajnu odgovornost zbog sve manje vremena koje posvećuju djeci, lišavajući ih osjećaja društva, pripadnosti i međuljudskih odnosa.