Tehnopolis: Održana radionica za mlade sa hendikepom

20190410130420_f6278640-ceef-4380-a513-47133a9fdd09
vijesti.me
  • Autor onogost.me
  • 10.04.2019. u 12:15

Udruženja mladih sa hendikepom Crne Gore (UMHCG) organizovalo je u Nikšiću radionicu za mlade sa invaliditetom sa ciljem da ih upoznaju sa pravima i mogućnostima, načinima na koje mogu djelovati u zajednici, kao i njihovom obrazovanju i zapošljavanju.

“Cilj je da kod njih podstaknemo aktivizam i aktivnije učešće u onome što ih se tiče, da ne prihvataju zdravo za gotovo ono što im se odmah ponudi, već da shvate svoju ulogu kao vrlo važnu u tom procesu, da se osnaže i daju doprinos zajednici. Podstičemo ih i da nemaju psihološke prepreke već da se bore sa onim spoljnim sa kojima se svakodnevno suočavaju”, kazala je Marina Vujačić i istakla da su slučajevi diskriminacije i dalje pristuni prema osobama sa hendikepom.

Prema njenim riječima vidljivi su pomaci što se tiče položaja osoba sa hendikepom u odnosu na prije deset godina, ali da poteškoće i dalje postoje.

“Prije svega u sistemu obrazovanja, ali imamo i one standardne problem kao što su nepristupačnost objektima i diskriminacija osoba sa hendikepom. Zakon koji pokriva ovu oblast je dosta dobar, ali primjeri u praksi se vrlo često kose sa zakonskom praksom”, istakla je Vujačić.

Radionica je rađena u sklopu projekta “Omladinska politika je i moja politika” koji traje do sredine juna i koji je podržan od strane Ministarstva sporta i mladih.

 

Izvor: vijesti.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana.

Povezani članci

U Ministarstvu kulture i medija ističu da se na proširenom 45. zasijedanju Komiteta svjetske baštine UNESCO u Rijadu (Saudijska Arabija), razmatrao izvještaj o Kotoru i Durmitoru u okviru tačke posvećene "Stanju očuvanja dobara upisanih na Listu svjetske baštine", ali da se Kotor i Durmitor ne smatraju zaštićenim područjima koja su ugrožena.
U julu ove godine penziju od preko hiljadu eura imalo je 1.940 penzionera, od ukupno 104.682 korisnika penzija, što nije ni dva odsto od ukupne populacije koja je ostvarila ovo pravo, podaci su Akcije za socijalnu pravdu.
Nikšićki poštari pridružili su se jednosatnom štrajku upozorenja i obustavili rad od osam do devet časova. Razlog su, prije svega, niske plate. Štrajk organizuje Jedinstveni sindikat Pošte Crne Gore, koji je postao reprezentativan, uz podršku Unije slobodnih sindikata, a glavni zahtjev je povećanje zarada za 30 odsto.