Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

U Nikšiću otvorena manifestacija “Dani meda”

Pobjeda
  • Autor onogost.me
  • 21.09.2024. u 14:51
Tradicionalna izložba pčelinjih proizvoda, koja se u gradu podno Trebjese organizuje po 21 put, okupila je više od 40 izlagača iz svih krajeva Crne Gore, ali i regiona.

Nijesu se pčelari ove godine mogli pohvaliti dobrom sezonom, ali kažu da nije ni prva ni posljednja takva.

Sve učesnike pozdravio je čelnik nikšićkog udruženja pčelara Mijodrag Radulović, a potom im se obratio i predsjedniknnacionalne asocijacije Radule Miljanić, ističući da proizvodjači moraju biti oprezni i koopwrativni, jer na tržištu je mnogobfalsifikata medju proizvodima kao i medju ljekovima za pčele.

Manifestaciju je otvorio ministar poljoprivrede Vladimir Joković koji je podsjetio na značaj pčelarstva, ali i istakao da Nikšićani imaju jednu od najbrojnijih organizacija, da su sve bolje organizovani i da značajno doprinose proizvodnjibzdrave hrane i ukupno razvoju poljoprivrede.

Organizovan je ispred zgrade SO Nikšić, gdje su postavljeni štandovi, i kulturno umjetnički program u kome su učestvovala djeca iz Kreativnog centra ART Viva, a začula se i pjesma narodnog guslara Milana Vujovića.

Izvor: Pobjeda

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Počeli su radovi na adaptaciji objekta u kojem su smješteni Filozofski i Filološki fakultet u Nikšiću, što predstavlja nastavak šireg procesa unapređenja infrastrukture Univerziteta Crne Gore, saopšteno je iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija. Zgrada u kojoj su smještene ove dvije fakultetske jedinice biće adaptirana kroz investiciju vrijednu više od 2,2 miliona eura, koju je obezbijedilo Ministarstvo javnih radova.
    Povodom prijave građana da je u gradskom parku viđena zmija, iz Ekološkog udruženja mladih "Zeleni centar" potvdili su da se na fotografiji, koju nam je poslao čitalac Portala Onogošt, nalazi poskok (Vipera ammodytes), ženka, vrsta koja spada među najotrovnije zmije u Crnoj Gori. Ipak, kako ističu, razloga za paniku nema.
    Zbog planiranih radova na mreži, bez napajanja električnom energijom sjutra će ostati djelovi nikšićke opštine.