Vuković: Prioritet izgradnja fiskulturne sale Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje

- Autor onogost.me
- 10.12.2021. u 10:34
Predsjednik Skupštine opštine Nikšić (SO), Nemanja Vuković, posjetio je Fakultet za sport i fizičko vaspitanje i tom prilikom kao ključni problem izdvojen je nedostatak adekvatne fiskulturne sale.
“Vuković je istakao da je Opština veoma zainteresovana da Nikšić i Fakultet dobiju novu salu, koja bi osim studentima bila od koristi reprezentativnim selekcijama, sportskim društvima i samim građanima Nikšića, te da, zajednički, treba uložiti maksimalne napore da taj projekat uđe u Kapitalni budžet za 2023. godinu, budući da se radi o projektu koji prevazilazi lokalne okvire”, navodi se u saopštenju Službe za skupštinske poslove.
U razgovoru sa v. d. dekana Fakulteta, prof. dr Rašidom Hadžićem, dr Jovicom Petkovićem i sekretarkom Đurđom Vukotić, analizirani su izazovi sa kojima se ova institucija suočava i razmotreni načini na koje bi Opština mogla pomoći u njihovom prevazilaženju.
Vuković je istakao da je Fakultet za sport i fizičko vaspitanje postao otvorena institucija, primjer građenja dobrih odnosa i apostrofirao njegov značaj za ukupnu zajednicu.
On je izrazio punu podršku v. d. dekana, prof. dr Hodžiću i kazao da se raduje uspješnoj saradnji u budućnosti.
Sastanku su prisustvovali sekretarka Skupštine opštine Nikšić, Ivana Šljukić, sekretar Sekretarijata za kulturu, sport, mlade i socijalno staranje, Dejan Ivanović, sekretar Sekretarijata za uređenje prostora i zaštitu životne sredine, Đorđije Manojlović i Glavni gradski arhitekta, Mladen Vujović.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0
- Društvo
- u
- 0





