Nikšićko pozorište: Predstava ”Pogled s mosta”

- Autor onogost.me
- 25.02.2016. u 10:05
Na sceni Nikšićkog pozorišta, večeras sa početkom u 20h, biće izvedena predstava „Pogled s mosta“ Gradskog pozorišta iz Podgorice, rađena po tekstu američkog klasika Artura Milera, u režiji Milana Karadžića.
Ove godine obilježava se 100 godina od rođenja Artura Milera, jednog od najvećih pisaca 20. vijeka, socijalističkog intelektualca i velikog kritičara ”američkog sna”, koji je napisao mnogo politički angažovanih komada o korupciji, potiskivanom nasilju, rigidnom odnosu prema političkim grupama, teškim uslovima za rad i drugim socijalnim temama. „Pogled s mosta“ tretira bolnu tematiku ekonomskih migracija iz vremena velike ekonomske krize u Americi 1929. godine, poznate kao „Velika depresija“.
Tekst njegove drame preveo je Đorđe Krivokapić, dramaturgiju i idejno rješenje scenografije potpisuje Nebojša Bradić, kostimografiju Dragica Laušević, izbor muzike Milan Karadžić i Slavka Nelević, koja ujedno potpisuje i koreografiju.
Uloge u komadu povjerene su Boru Stjepanoviću, Mladenu Neleviću, Mariji Đurić, Ivani Mrvaljević, Emiru Ćatoviću, Vulu Markoviću i Željku Radunoviću.
„Svi mi volimo nekoga, ženu, djecu – svaki čovjek ima nekoga koga voli. Ali ponekad, ima previše… Ima previše te ljubavi i to krene tamo gdje ne smije. Čovjek vrijedno radi, podiže dijete, ponekad je to svastikina ćerka, ponekad čak vlastita ćerka, i on to nikada ne uviđa, ali tokom godina – ima previše ljubavi prema ćerki, ima previše ljubavi prema svastikinoj ćerki. Te stvari moraju jednom da prestanu. Dijete mora da odraste i ode, a čovjek mora da nauči da zaboravi“, rekao je o predstavi reditelj Karadžić.
Ulaznice su u prodaji na biletarnici Nikšićkog pozorišta (od 8 do 20 časova) po cijeni od pet eura, a rezervacije se mogu obezbijediti pozivom na broj 068 241 701.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Kultura
- u
- 0
- Kultura
- u
- 0
- Kultura
- u
- 0

