Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

CEDEM: Za DPS bi glasalo 27,7%, Evropu sad 15,2%, DF 14,2%

rtcg.me
  • Autor onogost.me
  • 21.12.2022. u 12:46
Ako bi se naredne sedmice održali izbori u Crnoj Gori, DPS bi glasalo 27,7% građana, Evropu sad 15,2%, DF 14,2%, Demokrate 13,1%, GP URA 4,7 i BS 4,1%, pokazalo je istraživanje “Političkog javnog mnjenja Crne Gore”, koje je uradio CEDEM.

Prema danas objavljenom istraživanju javnog mnjenje CEDEM-a, SDP ima podršku 3,3% birača, SNP 3,2%, SD 2,9, Demohrišćanska 2,2 % birača.

Takvi rezultati, kako navodi CEDEM, bili bi na izlaznost od 75,5%.

Da Crna Gora ide pogrešnim putem smatra 42,6 odsto građana, dok njih 27,6 misli da smo na pravom putu, pokazalo je istraživanje.

Oko 29,7 % građana ne može da procijeni kojim putem se kreće država.

U drugom godišnjem istraživanju “Političko javno mnjenje Crne Gore”,  navodi se da je učinkom Vlade Dritana Abazovića veoma nezadovoljno 28,9 odsto građana, uglavnom nezadovoljnih je 23,9 odsto, dok je 26,3 odsto njih uglavnom zadovoljno i 16,7 nema stav.

Samo je 4,2 odsto građana, veoma je zadovoljno učinkom 43. Vlade.

Istraživanje je pokazalo i da građani najviše povjerenja imaju u sistem obrazovanja, policiju, kako i u delegaciju EU i SPC.

Najmanje povjerenja, kako se navodi u istraživanju građani imaju u Skupštinu, Vladu, političke partije i CPC.

Izvor: rtcg.me

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Institut alternativa dostaviće dodatne preporuke na Zakon o Vladi čiji je nacrt dobio pozitivno mišljenje Venecijanske komisije. Milena Muk je za Radio Crne Gore najavila da će sugerisati unaprijeđenje rješenja o tehničkom mandatu, organizaciji, obavezama, prilikom primopredaje vlasti te ulozi generalnog sekretarijata Vlade.
    Da li će Šavnik ponovo blokirati rad Odbora za izbornu reformu, pitanje je koje je aktuelizovano Predlogom zakona o biračkom spisku. Da bi trebalo voditi računa da se opet ne prekine rad u tom skupštinskom tijelu, saglasni su i u opoziciji i u dijelu vladajuće većine. Ističu da bi predloženi zakon trebalo razmatrati isključivo na matičnom odboru.