Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Kabinet Ivanovića: Pomno pratimo slučaj hapšenja crnogorskih državljana na Kosovu

Đorđe Cmiljanić/Vlada Crne Gore
  • Autor onogost.me
  • 28.11.2024. u 15:55
Kabinet potpredsjednika Vlade za vanjske i evropske poslove Filipa Ivanovića saopštio je da pomno prate slučaj hapšenja crnogorskih državljana na Kosovu.

“Povodom nedavnog hapšenja trojice crnogorskih državljana u blizini manastira Visoki Dečani na Kosovu želimo da obavijestimo javnost da smo detaljno upoznati sa ovim slučajem i da ga pomno pratimo. Očekujemo da se našim državljanima obezbijedi nepristrasan i pravičan tretman, uz poštovanje osnovnih ljudskih prava i sloboda. Naši diplomatski predstavnici u Prištini su u stalnoj komunikaciji sa pritvorenima i njihovim pravnim zastupnikom i država Crna Gora će nastaviti da pruža konzularnu i pravnu podršku svojim državljanima na način i u obimu u skladu sa njihovim zahtjevom”, piše u saopštenju.

Ističu da će nastaviti da pažljivo prate dalji tok postupka, uz očekivanje da će se sve činjenice i okolnosti tog slučaja nepristrasno i pravedno razmotriti.

“Još jednom podsjećamo na značaj poštovanja slobode govora i izražavanja koje državljani drugih zemalja uključujući i građane sa Kosova uživaju tokom boravka u Crnoj Gori. Crna Gora ostaje posvećena zaštiti prava svojih građana i pružanju potrebne pomoći u svim situacijama koje to zahtijevaju”, saopštio je Ivanovićev kabinet.

Kosovska policija je 24. novembra saopštila da su tokom pravoslavne proslave u manastiru Visoki Dečani uhapsili tri osobe na čijem je vozilu naišla na napis “Kosovo je Srbija”. Vozilo je bilo sa crnogorskim registarskim tablicama i bilo je parkirano na parkingu kod manastira, kazali su tada.

Ministar odbrane Dragan Krapović juče je saopštio da su dvije od tri uhapšene osobe pripadnici Vojske Crne Gore.

Krapović: Dva pripadnika Vojske Crne Gore među uhapšenima na Kosovu

Kovačević: Nikšićanima na Kosovu određen pritvor, loša poruka za mir i stabilnost

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Usvajanjem Zakona o lokalnim službenicima i namještenicima Crna Gora je dobila jedinstven službenički sistem na lokalnom nivou, koji predviđa jasno razdvajanje političkih i profesionalnih funkcija u opštinama. Novim zakonskim rješenjem ključne pozicije biće popunjavane na osnovu stručnosti i kompetencija, a uvode se i mjere za privlačenje deficitarnih kadrova, veću mobilnost zaposlenih i ispunjavanje jednog od završnih mjerila za Poglavlje 23.
    Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević danas je u ime Opštine Nikšić, uručio patrijarhu Porfiriju i Miloradu Dodiku takozvanu opštinsku spomenicu koja nije ustanovljena Statutom Opštine niti odlukom Skupštine opštine, saopšteno je iz Opštinskog odbora (OO) DPS Nikšić.
    -->