Pokret Evropa sad: Udruženje penzionera uz Milatovića

- Autor onogost.me
- 23.03.2023. u 11:50
“Kako se navodi, on za njih simbolizuje vladavinu prava i borbu za pravednu državu i njegove namjere se ne mogu dovesti u pitanje, posebno imajući u vidu iskrivljen sistem vrijednosti u kojem su i penzioneri bili zanemarivani i držani na rubu egzistencije”, naveli su u saopštenju iz PES-a.
Pokret Evropa sad podsjeća da je, govoreći o statusu penzionera na jednoj od konferencija za medije, Milatović je istakao da je “status penzionera zabrinjavajući, i već tada najavio da će u okviru svog djelovanja posebnu pažnju posvetiti rješavanju tog problema kako bi svi penzioneri nakon godina mukotrpnog rada mogli da žive dostojanstveno, a ne da jedva preživljavaju”.
“Kako je tada navedeno, rješavanje ekonomskog i socijalnog statusa stanovništva u Crnoj Gori je u fokusu programa Pokreta, što govori o namjerama da se ispravi dugogodišnja nepravda prema penzionerima kojoj je po prvi put pažnja posvećena programom “Evropa sad” i to kroz usklađivanja iznosa penzija sa povećanjem minimalnih zarada”, zaključuju u saopštenju.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Politika
- u
- 0
- Lokalni Izbori 2025, Politika
- u
- 0
- Lokalni Izbori 2025, Politika
- u
- 0


