Crna Gora poražena od Slovenije

FSCG
  • 20.09.2022. u 22:33
Futsal reprezentacija Crne Gore porazom od Slovenije 3:1 započela je nastup u Glavnoj rundi kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Naša selekcija pružila je jak otpor u Mariboru, ali je domaćin ipak opravdao ulogu favorita.

Slovenija je povela nakon nešto više od jednog minuta igre, kada je precizan bio Igor Osredkar. Gosti su uzvratili u 17. minutu, pogotkom Aleksandra Obradovića.

Meč je bio u egalu do 30. minuta i gola Žige Čeha, da bi dva minuta kasnije Denis Totošković postavio konačan rezultat.

“Zaslužena pobjeda Slovenije na otvaranju kvalifikacija. Dobro smo parirali dvije trećine utakmice, kada smo igrali veoma borbeno. Ali, onda kada nam je ponestalo snage, pala nam je i koncentracija, domaćin je tada još više dodao gas, postigao dva brza gola i riješio utakmicu u svoju korist”, rekao je selektor Sveto Ljesar.

U drugom kolu grupe 5, Crna Gora će 12. oktobra dočekati Kazahstan.

Rukometašice Trebjese pobijedile su u gostima Feniks 35:21 i sezonu u Drugoj ligi završile ubjedljivo na prvom mjestu, pa će od sljedeće jeseni igrati u društvu najboljih timova u Crnoj Gori.
    Na prvom zvaničnom Evropskom kupu za starije pionire i pionirke u Sarajevu, takmičari džudo kluba Akademik osvojili su dvije zlatne i dvije bronzane medalje.