Džudisti Akademika najbolji u Ljubljani

Džudo klub Akademik
  • 21.11.2023. u 08:07
Na 59. internacionalnom turniru “Nagaoka kup,” koji je za vikend održan u Ljubljani, takmičari džudo kluba Akademik osvojili su 17 medalja, od čega - 7 zlatnih, 4 srebrne i 6 bronzanih.

Džudo klub Akademik osvojio je pehar za najbolju ekipu u konkurenciji mlađih pionirki i pionira, kao i pehar za najbolju ekipu u konkurenciji starijih pionirki i pionira.

U generalnom plasmanu džudisti Akademika su završili na prvom mjestu i osvojili pehar za najbolju ekipu na turniru.

Učešće je uzelo 576 takmičara iz 56 klubova i šest zemalja.

Zlatne medalje su osvojili Iva Matunović – mlađa pionirka 27 kg, Helena Krtolica – mlađa pionirka 33 kg, Hana Šturanović – mlađa pionirka 40 kg, Maša Vukićević – mlađa pionirka 44 kg, Marija Simić – mlađa kadetkinja 48 kg, Milan Barović – stariji pionir 38 kg i Petar Čvorović – stariji pionir 42 kg.

Đorđije Kilibarda – mlađi pionir 42 kg, Milorad Tadić – stariji pionir 38 kg, Lazar Eraković – stariji pionir 60 kg i Petar Čvorović – mlađi kadet 42 kg okitili su se srebrom.

Bronzane medalje su osvojili Vanja Guzina – mlađa kadetkinja 52 kg, Ljiljana Radojičić – mlađa kadetkinja 52 kg, Dragan Kruščić – stariji pionir 42 kg, Filip Nikolić – stariji pionir 55 kg, Blažo Magovčević – stariji pionir 60kg i Milan Barović – mlađi kadet 42 kg.

Takmičare su predvodili treneri Marinko Đurđevac i Predrag Stanjević.