Fokusu 11 medalja na Kupu Nikšića

Facebook
  • 04.10.2022. u 16:02
Na 18. Međunarodnom karate turniru "Kup Nikšića 2022", koji je održan u nedjelju, takmičari Karate kluba Fokus osvojili su 11 medalja, od čega su četiri zlatne, jedna srebrna i šest bronzanih odličja.

Helena Peković Kumite | 2011 | Ž | +40 kg bronza

“Ovaj turnir je imao poseban značaj jer je organizator, KK “Onogošt” Nikšić, obilježio tri decenije svoga rada i postojanja. Zaista jubilej vrijedan svakog poštovanja, pa koristim priliku da im tim povodom uputim najsrdačnije čestitke”, kazao je sekretar za kulturu, sport, mlade i socijalno staranje Dejan Ivanović.

Navodi da je to bila i prilika da se bivšim i sadašnjim uspješnim takmičarima ovog kluba i svima onima koji su dali doprinos za njegov razvoj u znak zahvalnosti dodijele plakete.

“Sa posebnom emocijom sam primio plaketu koja mi je dodijeljena za doprinos razvoju KK “Onogošt” u kojem sam proveo više od dvije decenije i kao takmičar i kao trener. Taj period za mene ima posebnu važnost jer je na neki način odredio moj dalji životni put. Stoga se KK “Onogošt” zahvaljujem od srca uz najljepše želje da i u narednim godinama nastave sa uspjesima”, rekao je Ivanović.

Rukometašice Trebjese pobijedile su u gostima Feniks 35:21 i sezonu u Drugoj ligi završile ubjedljivo na prvom mjestu, pa će od sljedeće jeseni igrati u društvu najboljih timova u Crnoj Gori.
    Na prvom zvaničnom Evropskom kupu za starije pionire i pionirke u Sarajevu, takmičari džudo kluba Akademik osvojili su dvije zlatne i dvije bronzane medalje.