Francuzi lako do trijumfa protiv “lavova”

IHF
  • 18.01.2023. u 19:28
Rukometaši Crne Gore poraženi su od Francuske 35:24 u utakmici prvog kola druge faze Svjetskog prvenstva.

“Lavovi” su solidan otpor favoritu pružili u toku prvom poluvremenu. Bilo je momenata kada su izabranici selektora Zorana Roganovića igrali odlično, pa je nakon 30 minuta bili tri razlike.

Ipak, “zavjesu” na gol Francuza spustio je golman Žerar. Branio je sedmerce, zicere, šuteve sa krila, van devet metara… jednostavno bio je nesavladiv. Već do 43. minuta fenomenalni golman je sakupio 15 odbrana, a prednost rivala je već porasla na nedostižnih +6. Ni Branko, a ni Miloš Vujović nijesu imali svoje veče. Neumoljivi Francuzi su uvećavali vođstvo do konačnih 35:24.

Naredni susret Crna Gora će igrati protiv domaćina, Poljske, u petak sa početkom od 20:30h.