Jovović: Zasluženo smo dobili jer smo večeras bili bolji protivnik

dsc_7404
ABA liga
  • 06.02.2016. u 18:54

Borba za opstanak se nastavlja. Sutjeska je nakon dramatične utakmice uspjela da upiše važnu pobjedu protiv ekipe Krke i tako ostane u igri za mjesto koje garantuje opstanak u ABA ligi.

Sutjeska je odigrala dva različita poluvremena pa je tako od plus 18 na početku poslednje četvrtine poenima Pavlićevića uspjela da “izvuče” remi koji je vodio u produžetke. Za Nikšićane je najvažnije da je pobjeda upisana jer ostaju konkurentni u borbi za opstanak.

“Čestitam mojim momcima na pobjedi. Dvadeset pet minuta smo odigrali pravu utakmicu sa kvalitetnom odbranom. Malo viok rezultat a malo i rani faulovi su nam “razmekšali” odbranu pa smo igubili stečenu rezultatsku prednost.  Uprkos tome nismo se predavali i zasluženo smo dobili jer smo večeras bili bolji protivnik”, kazao je nakon svoje prve pobjede kao trener Sutjeske, Igor Jovović.

Nikola Korać, plej Nikšićana, je istakao da je ekipa pokazala karakter u odlučujućim trenucima.

“Važna pobjeda za nas. Ušli smo dobro u meč ali u drugom poluvremenu nismo uspjeli da odgovorimo na njihov konstantni presing.  Ekipa je pokazala karakter i timskom igrom dobila meč”, rekao je Korać.

Trener Krke, Anžulović Vladimir, je čestitao ekipi Sutjeske ali i naglasio da apeluje na regularnost do kraja lige.

“Čestitke domaćoj ekipi. Momci su uložili veliki trud. Nisam zadovoljan odbranom jer smo loše branili njihove vanjske igrače. Minus od šesnaest poena na  poluvremenu  je teško stici. Moraćemo imati više mudrosti i iskustva za rešavanjem ovakvih utakmica. Sutjeska je zasluženo pobijedila. Apelujem na regularnost do kraja.

Nikšićani imaju još tri utakmice do kraja prvenstva, protiv Crvene Zvezde, Budućnosti i Zadra.