Studentska liga: Nikšićani poraženi nakon produžetaka

13340851_1036707956376716_15111895_o
  • 09.06.2016. u 18:46

U okviru drugog kola Studentske lige u košarci, danas je Fakultet za sport  izgubio od Građevinskog fakulteta nakon produžetaka  69:67. U regularnom dijelu meča rezultat je bio 60:60.

Tokom prvog poluvremena ekipe su bile izjednačene pa se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom prednošću ekipe iz Nikšića.

Drugo poluvrijeme je donijelo rezultatske preokrete. Prvo je ekipa sa nikšićkog fakulteta sa dvije vezane trojke Raca Pejovića povela, činilo se nedostižnih, deset razlike. Ipak, “građevinari” se nijesu predavali pa su presingom do kraja meča uspjeli da iznenade Nikšićane, rezultatski se vrate u meč  i u penal završnici izbore produžetke.

U produžecima se gledala prava neizvjesnost a momci sa Građevinskog fakulteta su imali malo više sreće i ostvarili minimalnu pobjedu.

Ovo je prvi poraz Fakulteta za sport, nakon što su u prethodnom kolu pobijedili Pravni fakultet.