Sutjeska bez polufinala Kupa

lopta
Ilustracija
  • 07.02.2017. u 12:21

Sutjeska neće igrati na Fajnal foru Kupa Crne Gore u košarci pošto je sinoć eliminisana od cetinjskog Lovćena rezultatom 81:76.

Nakon prve četvrtine rezultat na semaforu bio je 25:17 u korist Cetinjana, koji su igrali dobro nošeni domaćom publikom.

Ipak, do kraja poluvremena vodila se žestoka borba na parketu Sportskog centra ''Cetinje'', u kojoj je Sutjeska bila bolja i došla do izjednačenja (38:38).

Egal je bio i nakon 30. minuta do kada je ubačeno po 60 koševa.

Lovćen je prelomio meč nakon 35. minuta igre i sigurnijom završnicom stigao do plasmana među četiri najbolje ekipe crnogorskog Kupa.

Do pobjede od pet razlike (81:76) Lovćen je predvodio sjajni Latković sa „tripl-dabl” učinkom. Zabilježio je 22 poena i po 10 skokova i asistencija. Starovlah je dodao 20, a Pajović 16.

U redovima ''plavih'' istakao se Šalić sa „dabl-dablom” (20 poena i 10 skokova), Đoković je bio drugi poenter sa 19 koševa, a zapažen je bio i Perović sa 11 poena.