Sutjeska poražena u Beogradu

slika_1
ABA liga
  • 14.02.2016. u 17:52

Košarkaši Sutjeske nijesu uspjeli da naprave iznenađenje i savladaju Crvenu Zvezdu u Beogradu. Nakon prvog poluvremena u kojem su Nikšićani bili rezultatski u meču, u nastavku je Crvena Zveza pokazala evroligaški kvalitet i slavila na kraju rezultatom 96-67.

Teško je bilo očekivati da će Nikšićani bodove spasa naći u Beogradu protiv Crvene Zvezde. Evidentna je bila velika razlika u kvalitetu pogotovo u trećoj četvrtini kada su Beograđani odigrali jače i stigli do nedostižne razlike za Nikšićane koju su do kraja meča i povećavali.
Jedini raspoloženi igrač u ekipi Sutjeske je bio Nemanja Vranješ koji je postigao 23 poena.
Sutjeska i posle ovoga kola kasni jednu pobjedu za zonom spasa a do kraja su samo dva kola pa je situacija za Nikšićane i više nego teška.
U sledećem kolu Sutjeska igra protiv Budućnost u meču u kojem igrači Sutjeske imaju imperativ pobjede. Posle sledećeg kola biće praktično sve riješeno a Nikšićani će morati pratiti i rezultat meča Krka-Mega Leks u kojem bi Mega Leks pobjedom “pomogao” Sutjeskoj da izbori opstanak.