Džudisti nikšićkog Akademika na državnom šampionatu osvojili sve što se moglo osvojiti

akademikkkk
  • 26.10.2015. u 09:27

Juče je u Igalu održano pojedinačno državno prvenstvo u džudou u konkurenciji mlađih seniora (U23) i poletaraca.  Takmičari Akdemika bili su skoro besprekorni jer su im, u konkurenciji mlađih seniora, u samo 4 kategorije izmakle zlatne medalje.

Ukupno su osvojili 15 medalja 10 zlatnih,3 srebrne i 2 bronze.

Zlatne medalje osvojili su Vuk Nikčević -60kg, Marko Gušić -66kg, Predrag Mrkić -73kg, Novo Raičević -81kg, Lazar Daković -100kg, Jovan Peković +100kg, Tamara Gardašević -52kg, Tanja Božović -57kg, Anđela Džaković -70kg, Jovana Peković -78kg.

Srebrne medalje osvojili su Andrea Medin -48kg, Božica Đurđevac -63kg, Nemanja Perišić -66kg

Bronzane medalje osvojili su, Kristina Bošković -63kg, Jovan Mazić -60kg

„Ovo je Akademikova  44. titula u 2015. godini,  a ukupan broj medalja u dosadašnjem dijelu godine je 500. Malo se ko može pohvaliti da u toku jedne godine osvoji 44 titule naslova prvaka države Crne Gore. Svakog vikend smo na dva ili tri takmičenja, ovog smo bili veoma uspješni i još čekamo rezultat iz Abu Dabija našeg asa Danila Pantića, ako ga sreća posluži da osvoji i svjetsku medalju posle titule prvaka Evrope“ kaže direktor Džudo kluba Akademik, Novica Milović.

U konkurenciji poletaraca nikšićki takmičari osvojili su 11 medalja, 4 zlatne, 2 srebrne i 5 bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su, Andrija Drašković -22kg, Matija Abazović -28kg, Muhamed Beriša -31kg, Jana Popović  +46kg.

Srebrne medalje osvojili su, Milica Tadić -28kg, Milana Goranović -38kg.

Bronzane medalje osvojili su Vladana Bulatović -22kg, Dušan Goranović -20kg, Balša Miličić -25kg, Miloš Tadić – 34 i Mihailo Milinković – 46kg.

Na državnom šampionatu učestvovalo je dvadesetak ekipa, a takmičare Akademika predvodili su Dragana Živković i Dragan Šćepanović.

Vaša email adresa neće biti objavljivana.

Na 43. Karate kupu "Oslobođenje Podgorice", na kome je učestvovalo 750 takmičara iz šest zemalja, takmičari KK "Šampion" pokazali su zavidnu formu osvojivši ukupno 10 medalja - pet zlatnih i pet bronzanih.
Na juče održanom VII Grand prix Montenegro u Herceg Novom, na kojem je učestvovalo 683 takmičara iz 49 klubova iz šest država, takmičari Karate kluba Jion ostvarili su zapažen rezultat.