Pobjeda Sutjeske protiv Primorja

KK Sutjeska
  • 06.11.2023. u 21:55
Sutjeska je večeras u prijateljskom meču pobijedila Primorje 99:69.

Sutjeska je krajem prve i početkom druge četvrtine napravila seriju 14:0 i povela 34:23. Gosti su tada vezali devet poena, prišli na 34:32, ali je uslijedila nova reakcija naše ekipe, pa je poslije poena Brejsija bilo plus 11 – 47:36.

Prednost je nakon toga samo rasla, na poluvremenu je bilo 57:43, a u trećoj četvrtini poslije trojke Otaševića plus 20 – 70:50.

I pored ubjedljive prednosti nije bilo opuštanja, ekipa je bila razigrana, a u finišu utakmice je bilo i maksimalnih 31 razlike – 99:68.

Poeni: Vojinović 19, Kočović 17, Bojić 15, Spasojević 13, Brejsi 10, Lukić 5, Vulević 4, Vujović 4, Barović 3, Otašević 3, Smit 3, Đurišić 3.

Ligaški dio takmičenja u Prvoj košarkaškoj ligi završen je sinoć pobjedom Podgorice na gostovanju Kotoru 69:65. Na taj način, ovaj dio prvenstva sa najboljim skorom završili su Podgorica i Sutjeska, koji su na taj način osigurali vizu za ABA 2 ligu naredne sezone i mjesto u baražu za plej-of.