Juniori u polufinalu Evropskog prvenstva B divizije

FIBA
  • 28.07.2023. u 19:03
Juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva B divizije u Portugalu pobjedom nad Velikom Britanijom 65:62.

Do velike pobjede izabranici Vasa Milovića stigli su izuzetno disciplinovanom igrom.

U susretu koji je dobijala odbrana, naši momci nijesu rivalu dali lake poene i to je bilo od presudnog značaja.

To što su i u prethodnim mečevima igrali dramatične završnice pomoglo je da se domognu velikog trijumfa.

U prvoj četvrtini su konstantno vodili, imali i plus 7. Britanija je odgovorila u drugom periodu i smanjila na 30:31.

Do kraja meča se igralo u potpunom egalu.

51:51 je bilo na polovini posljednje četvrtine, onda je Vasilije Ivančević pogodio trojku, a David Mirković i Luka Đurović dodali po dva poena za seriju 7:1 i plus šest na tri minuta prije kraja. Odgovorio je trojkom Majkls, ali je Ivančević namjestio ruku i pogodio za 55:61 na pola minuta prije kraja.

Uz male komplikacije sačuvali smo višak, a još su pogađali Vladimir Sudar i Mirković, koji je sa 22 poena i 16 skokova dominirao mečom. 14 poena dodao je Sudar, po osam su ubacili Ivančević i Maruan Čičić koji je imao 15 uhvaćenih lopti!

Rival u polufinalu biće pobjednik meča Letonija - Rumunija.