“Lavovi” nemoćni protiv svjetskih vicešampiona

rukometasi_cg_rscg_1
RSCG
  • 30.04.2021. u 18:33

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Švedske 22:34 u kvalifikacionom meču Grupe 8 za Evropsko prvenstvo.

Dobro je crnogorska selekcija otvorila meč, držala egal sa svjetskim vicešampionom, da bi sredinom prvog poluvremena selekcija “tri krune” zaigrala na vrhunskom nivou i stekla značajnu prednost.

Nijesu uspjeli izabranici selektora Zorana Goranovića da uhvate priključak u kasnijoj fazi susreta, pa je prednost u korist gostiju rasla iz minuta u minut.

“Lavovima” ostaje još jedan duel u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv reprezentacije Rumunije.

Pobjeda i remi u tom duelu, koji će se odigrati u nedjelju u Podgorici, donijeli bi crnogorskoj selekciji peti plasman na šampionat Starog kontinenta.