Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

Sutjeska izgubila od Zlatibora na startu “balona”

ABA liga/Dragana Stjepanović
  • 08.03.2023. u 17:37
Sutjeska je danas poražena od Zlatibora 88:78 na startu „balona“ NLB Aba2 lige u Širokom Brijegu.

Ekipa Darka Vujačića nakon ovog meča ima sedam pobjeda i četiri poraza.

Od početka meča Zlatibor je vodio. Ekipa iz Čajetine je povela 5:0, iskoristila situaciju da je naša ekipa brzo ispunila bonus i na tri minuta i 44 sekunde prije kraja prve četvrtine imala deset poena prednosti – 20:10.

Zlatibor je u prvoj četvrtini dobro šutirao i za tri poena, pa je Sutjeska na kraju tog perioda imala 17 poena minusa – 35:18.

Drugu četvrtinu je Sutjeska bolje otvorila, sa pet vezanih poena smanjila na 37:25, a poslije poena Rosa je bilo 40:29. Ipak, Zlatibor je konstantno održavao prednost, imao više skokova, naročito u napadu i na poluvrijeme je otišao sa 15 poena viška – 55:40.

U posljednjem periodu nakon pet vezanih poena Sutjeska je prišla na 75:63, ali je Zlatibor i taj nalet odbio i stigao do pobjede.

Najefikasniji je bio Džejkobi Ros sa 18 poena. Miloš Popović je ubacio 17, a Miloš Vujović 15, a Majkl Veders 14 poena.

Naredni meč Sutjeska igra u petak (18h) sa Krkom.