Mugoša: Građani kod kuće i u krugu porodice da proslave Vaskrs

- Autor onogost.me
- 14.04.2020. u 15:52
Direktor Instituta za javno zdravlje Boban Mugoša poručio je građanima da Vaskrs provedu kod kuće u krugu porodice.
Svako okupljanje, ističe Mugoša, bez obzira je li vjerskog ili drugog tipa, utiče na to da se epidemiološki rizik znatno povećava.
“Kad su u pitanju vjerska okupljanja onda je rizik još veći jer se vjernici okupljaju iz više gradova. To su ljudi koji se ne poznaju, a čine jednu grupu i ako se infekcija pojavi teško je kontrolisati jer je teško naći kontakte. Ne smijemo da dozvolimo bilo kakvo kršenje naredbi, a sve u cilju očuvanja života i zdravlja i to je iznad svega”, naglasio je Mugoša.
On je na konferenciji za medije zatražio od sveštenstva da pozove vjernike da ne idu u crkvu povodom predstojećeg Vaskrsa, već da ostanu kod kuće i slave praznik.
Direktor Kliničkog centra Crne Gore Jevto Eraković kazao je da je 46 pacijenata oporavljenih od koronavirusa.
“Neposredno pred početak konferencije tim ljekara je izveo prvu operaciju kod pacijenta pozitivnog na koronavirus. Sudeći po literaturi, to je druga operacija ovakve vrste u svijetu, prva je izvršena u Singapuru, druga kod nas”, istakao je Eraković.
On je dodao da se u Kliničkom centru trenutno liječi 16 pacijenata, od kojih 11 na Infektivnoj klinici i oni su stabilnog zdravstvenog stanja, kao i da su dva pacijenta na respiratoru.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Zdravlje
- u
- 1
- Zdravlje
- u
- 0
- Zdravlje
- u
- 0
