Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Popović Samardžić: Očekuje se da broj zaraženih raste, primite buster dozu Fajzerove vakcine

e3mjxyhxiaezq0a_2
gov.me
  • Autor onogost.me
  • 09.11.2021. u 10:04

Epidemiološkinja Instituta za javno zdravlje (IJZ) Milena Popović Samardžić kazala je gostujući u Bojama jutra TV Vijesti da se očekuje da broj zaraženih koronavirusom u predstojećim zimskim mjesecima raste.

Ona je podsjetila da je preko 93 odsto svih preminulih u Crnoj Gori bilo nevakcinisano, ali i da nakon 5-6 mjeseci od primanja vakcine imunitet slabi, na osnovu čega bi, građani, kako savjetuje, trebalo da prime i treću buster dozu i to Fajzerove vakcine.

Na pitanje plaše li se ljekari preklapanja gripa, kovida i morbila, Popović Samardžič i pedijatar Vladimir Dedović su kazali da ih situacija sa MMR vakcinom zabrinjava i pozvali roditelje da vakcinišu svoju djecu.

 

vijesti.me

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Zahvaljujući skrining programu tokom prošle godine kod 44 osobe su otkrivene premaligne promjene na debelom crijevu i spriječen rak, istakla je direktorka Centra za kontrolu i prevenciju nezaraznih bolesti Instituta za javno zdravlje Crne Gore dr Adrijana Vujović. U emisiji Radio ordinacija dr Vujović i dr Jasminka Zec Saveljić ističu značaj prevencije i apeluju da se svi koji su uključeni u skrining program i odazovu pozivu na pregled.
Gojaznost predstavlja jedan od vodećih javnozdravstvenih izazova današnjice, kako na globalnom nivou, tako i u Crnoj Gori, kazali su iz Instituta za javno zdravlje, povodom 4. marta – Svjetskog dana gojaznosti, koji se ove godine obilježava pod sloganom „Osam milijardi razloga za djelovanje”.
Ministarstvo zdravlja saopštilo je da Svjetski dan rijetkih bolesti predstavlja priliku da se ukaže na izazove sa kojima se suočavaju pacijenti i njihove porodice, ali i na napredak koji je zdravstveni sistem Crne Gore ostvario u oblasti dijagnostike i liječenja ovih kompleksnih stanja.
-->