Preminulo 14 osoba, 617 novih slučajeva

- Autor onogost.me
- 02.02.2022. u 15:29
U Crnoj Gori je, u posljednja 24 sata, registrovano je 617 novih slučajeva infekcije, podaci su Instituta za javno zdravlje (IJZ). Prijavljeno je 14 smrtnih ishoda povezanih sa Kovid infekcijom.
Preminulu su iz sljedećih opština: Podgorica (5), Bar (2), Pljevlja (2), Nikšić (1), Cetinje (1), Andrijevica (1), Tivat (1), Berane (1).
Među preminulima najmlađi je imao 50 godina, a najstariji 89 godina starosti.
“Svi pacijenti preminuli tokom jučerašnjeg dana, bili su nevakcinisani ili nijesu bili propisno vakcinisani (prošlo više od pet mjeseci od druge doze). Stoga još jednom apelujemo na građane da se vakcinišu ako to do sada nijesu učinili, ili ukoliko je prošlo između 3-5 mjeseci od poslednje doze prime svoju buster dozu. Samo kompletnom imunizacijom možemo uticati da se broj smrtnih ishoda u našoj zemlji smanji”, navodi se u saopštenju Instituta za javno zdravlje.
Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom u Crnoj Gori od početka pandemije je 2.582.
Novopozitivni slučajevi po opštinama:
Podgorica 164
Bar 98
Nikšić 71
Budva 39
Kotor 32
Herceg Novi 31
Ulcinj 31
Rožaje 27
Pljevlja 25
Cetinje 18
Bijelo Polje 17
Tivat 17
Danilovgrad 15
Berane 9
Mojkovac 6
Tuzi 5
Kolašin 4
Plav 3
Žabljak 3
Andrijevica 1
Šavnik 1
U Nikšiću je aktivan 681 slučaj.
Udio novopozitivnih slučajeva u ukupnom broju iznosio je 26,24 odsto.
Prijavljen je oporavak kod 961 pacijenata.
Ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID-19 u Crnoj Gori iznosi 5.481.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Zdravlje
- u
- 0
- Zdravlje
- u
- 0
- Zdravlje
- u
- 0