Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Užina je obavezna poslije treninga

crossfit-534615_640
pixabay.com
  • Autor onogost.me
  • 30.06.2018. u 20:00
Da li posle završetka vježbanja u teretani ili na otvorenom uopšte nemate apetit ili poželite da odmah nešto pojedete?

Ako spadate u prvu grupu, možda bi trebalo da razmislite o svojim navikama, jer izbjegavanje hrane poslije treninga može nepovoljno da utiče na ostvarenje vašeg cilja da izgubite poneki kilogram i zategnete tijelo.

Različiti su razlozi za izbjegavanje hrane odmah poslije treninga. Neki smatraju da će na taj način poništiti sav trud koji su uložili kako bi liniju dotjerali do savršenstva, a nekima se, jednostavno, ne jede.

Za gubitak želje za hranom kriv je grelin, hormon apetita, čiji se nivo poslije vježbanja smanjuje (ponekad su potrebna i tri sata da bi se vratio u normalu). Zato je važno da se, ipak, počastite užinom, kako ne biste ubrzo osjetili preveliku glad.

Preporuka je da u roku od jednog sata od završetka treninga pojedete bananu, jabuku ili parče sira. Možete i da popijte jogurt ili malo čokoladnog mlijeka.

Važno je da obnovite energiju tako što ćete uneti malo ugljenih hidrata i proteina. Na taj način isplatiće vam se sav onaj znoj koji ste ostavili na strunjači ili nekoj od sprava u teretani.

Izvor: Večernje novosti

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

U domovima zdravlja u Crnoj Gori od juna će biti proširen dijapazon usluga, što bi trebalo da omogući da se veći broj pacijenata liječi na nivou primarne zdravstvene zaštite, najavio je ministar zdravlja Vojislav Šimun, navodeći da su od naredne godine planirane i dodatne edukacije za izabrane ljekare.
-->