Nikšić Vrijeme
0.8°C Malo oblačno

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

„Eko-Piva“ Gostionica i Zip Line dobitnik ekološkog sertifikata

19148940_329774344123024_8768558583164947161_n
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 21.05.2020. u 06:24

Gostionica i Zip Line „Eko-Piva“ je prvi nosilac sertifikata održivosti Ekološki znak Evopske unije/EU Ecolabel u Plužinama, čime je potvrđen rad i ponuda ovog objekta zasnovan na prirodi, avanturi, domaćoj ishrani i primjeni ekoloških smjernica u svakodnevnom radu i komunikaciji sa gostima i posjetiocima.

„Prvi smo što smo uveli novi turistički proizvod Zip lajn koji je ujedno i najveći u Crnoj Gori (1450 metara), a sada smo i prvi nosilac ekološkog sertifikata. Istina je da naša firma posluje u najljepšim i najčistijim predjelima naše zemlje, s obzirom da Plužine imaju izuzetne prirodne ljepote (Pivsko jezero, Durmitor, rijeke Piva, Tara i Vrbnica, Trnovačko jezero, Stabanska jezera, Škrčka jezera, Maglić, Bioč, Volujak…). Iskreno imamo se čime i pohvaliti, a trudimo se, u saradnji sa nadležnim instutucijama, da očuvamo sve prirodne vrijednosti i da razvijemo “zeleni turizam” na najbolji mogući način”, naveli su iz firme “Eko-Piva”.

Gostionica „Plužine“ koja posluje u okviru te firme sadrži 10 soba sa ukupno 25 lezajeva i restoran od 150 mjesta.

“Gostionica posjeduje i svoj parking prostor koji je pod video nadzorom i koji je pogodan i za autobuse i kamp prikolice. Zip lajn predstavlja pravi adrenalinski užitak. Adrenalinski doživljaj Zip-lajna u Plužinama  kreće  od  naše Gostionice ide, preko nadaleko poznatog Pivskog jezera gdje se pravi kratka pauza za fotografisanje, a zatim se povratnom sajlom stiže ispred mosta na Pivskom jezeru. Dužina Zip lajna je 1450 metara što ga čini najdužim Zip lajnom u Crnoj Gori”, dodali su oni.

Ovaj novi sportsko-rekreativni sadržaj je svakako, kako ističu, obogatio turističku ponudu opštine Plužine. Dostupan je skoro cijele godine i na taj način produžio je sezonu koja u Plužinama traje pet mjeseci.

“Sertifikat održivosti je “zeleni pečat” koji potvrđuje da smještajni objekat kreira odrzivi turistički proizvod, štedi energiju i vodu, kao i potrošna sredstva uz tačno utvrđene procedure. Širenje ekološke svijesti među osobljem i gostima hotela cilj je kojem teže svi eko hoteli. Zeleni hoteli usklađuju kvalitet i komfor ponude, uz naglasak da uticaj na životnu sredine bude minimalan, i da turisti iz destinacije odnesu sjećanja i lijepe doživljaje, a ostave samo tragove koraka. Gostionica i Zip Line “Eko-Piva” je pravi primjer takvog smještaja, gdje se zadovoljstvo gostiju ogleda kroz uživanje na Pivskom jezeru, i najdužem Zip Lajnu u Crnoj Gori, avanturama koja se pamte. Sertifikati održivosti doprinose boljem kvalitetu usluga i jačaju poziciju na tržištu – što pravi bitnu razliku između hotela koji ga posjeduju od ostalih”, naglašavaju.

Nacionalna turistička organizacija Crne Gore i Ministarstvo održivog razvoja i turizma obezbjedila su finansijska sredstva za uvođenje ekološkog sertifikata “EU Ecolabel” u partnerstvu sa Kancelarijom UNDP-ja, uz podršku projekta “Razvoj niskokarbonskog turizma”.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Crnogorsko tržište kapitala danas se može smatrati atraktivnijim za investitore i fondove zahvaljujući sveobuhvatnim reformama i kontinuiranim naporima na usklađivanju sa međunarodnim standardima, ocjenjuje predsjednik Komisije za tržište kapitala (KTK) Željko Drinčić.
Elektroprivreda (EPCG) je već nabavila po povoljnim uslovima dio električne energije koja će nam nedostajati sljedeće godine kada će Termoelektrana (TE) “Pljevlja” zbog rekonstrukcije biti van pogona osam mjeseci, a preliminarne procjene upućuju na to da će nam, uz prosječne hidrološke uslove, nedostajati oko 400 gigavat sati (GWh) električne energije, što bi, kad se prevede na jezik novca, prema sadašnjem stanju koštalo oko 65 miliona eura.