Studentska liga: Difovci u finalu

kosarkasi
Fakultet za sport i fizičko vaspitanje
  • 30.06.2016. u 16:38

Fakutet za sport i fizičko vaspitanje plasirao se u finale Studenstke lige pobjedom nad Građevinskim fakultetom rezultatom 52:47.

U Studentskom sportskom centru gledao se pravi polufinalni meč.

Obje ekipe su od početka krenule jako i sa željom da pobijede. Fakutet za sport je tokom čitavog meča imao rezultatsku prednost, ali sve do posljednjieg minuta nije se mogao znati pobjednik.

Čvrste odbrane su odredile tok prvog poluvremena u kojem nijedna ekipa nije stekla osjetniju prednost, pa se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 21:18.

Međutim, u drugom poluvremenu, bilo je mnogo više poena i uzbudljive košarke.

Difovci su bili bolji protivnik i na trenutke imali prednost od 10 poena razlike, ali se Građevinski fakultet rezultatski vraćao u igru.

Ipak ekipa Miloša Karadžića disciplinovanom igrom nije ispustila stečenu prednost i meč je privela kraju sa pet poena viška.

U finalnoj utakmici ekipa Fakulteta za sport sjutra će igrati protiv Elektrotehničkog fakulteta. Meč počinje u 21h.

“Odigrali smo još jednu odličnu utakmicu. Rekao bih i najbolju do sad i ponovo pokazali da smo odličan kolektiv. Čestitao bih momcima na sjajnoj igri i želji. Sada samo preostaje da u finalu odigramo još jače i još bolje i siguran sam da rezultat neće izostati ”, kazao je Rade Đoković najefikasniji igrač Nikšićana.