Triatlon: Miloš Mikić najbolji u Trebinju

triatlon1
TK Nikšić
  • 22.03.2016. u 16:40

Miloš Mikić, takmičar Triatlon kluba ''Nikšić'', osvojio je prvo mjesto u planinskoj trci pod nazivom ''Trebinje Vertikal - trka u kamenu 2016'', koja je u nedjelju održana u Trebinju.

On je pobijedio u konkurenciji od preko 100 takmičara, prešavši prvi stazu dužine 5.600 metara.

Dragomir Zirojević, takođe takmičar TK ”Nikšić”, zauzeo je 47. mjesto u svojoj prvoj ovosezonskoj trci.

Startovalo se sa pozicije koja je kilometar udaljena od centra grada, staza se nastavljala obalom rijeke Trebišnjice, naseljem Gradina, zatim magistralnim putem do vrha Leotara (1228m), gdje je bio ciljni prolaz.

Planinska trka je jedna od disciplina u tzv. nebeskom trčanju – Vertikalni kilometar, čiji je planinski uspon 1.000 metara, dok ostatak staze nije duži od 5.000 metara.

U klubu ističu zadovoljstvo postignutim rezultatima i kako navode, nastavljaju sa pripremama za takmičenja koja ih očekuju u narednom periodu.