Nikšić Vrijeme
0.8°C Malo oblačno

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Prosječna zarada u avgustu 509 eura

euri-1-1000x555
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 29.09.2017. u 13:42

Prosječna zarada bez poreza i doprinosa u avgustu je, prema podacima Monstata, iznosila 509 eura i bila je 0,8 odsto veća nego u julu.

Prosječna zarada bez poreza i doprinosa u avgustu je u poređenju sa isitm prošlogodišnjim mjesecom porasla 1,4 odsto, a u odnosu na prosječnu neto zaradu u prošloj godini dva odsto.

Prosječna bruto zarada u avgustu je iznosila 763 eura.

Statističari su kazali da, ako se ima u vidu da su potrošačke cijene u avgustu u odnosu na jul zabilježile rast od 0,5 odsto, proizilazi da su realne neto zarade u istom periodu porasle 0,3 odsto.

Prosječne neto zarade u avgustu su u odnosu jul porasle u sektorima usluge smještaja i ishrane 9,2 odsto, ostale uslužne djelatnosti 6,3 odsto, informisanje i komunikacije 4,7 odsto, vađenje ruda i kamena 4,1odsto, stručne, naučne i tehničke djelatnosti četiri odsto, građevinarstvo 3,5 odsto,umjetnost zabava i rekreacija 2,6 odsto, administrativne i pomoćne uslužne djelatnosti 1,7 odsto, pPoljoprivreda, šumarstvo i ribarstvo i poslovanje sa nekretninama po 1,6 odsto, obrazovanje 1,2 odsto, trgovina na veliko i malo 0,9 odsto i državna uprava i odbrana 0,7 odsto.

Pad je zabilježen u sektorima prerađivačka industrija tri odsto, snabdijevanje električnom energijom i snabdijevanje vodom, upravljanje otpadnim vodama po 1,3 odsto, zdravstena i socijalna zaštita 1,1 odsto i finansijske djelatnosti i djelatnosti osiguranja 0,7 odsto.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Crnogorsko tržište kapitala danas se može smatrati atraktivnijim za investitore i fondove zahvaljujući sveobuhvatnim reformama i kontinuiranim naporima na usklađivanju sa međunarodnim standardima, ocjenjuje predsjednik Komisije za tržište kapitala (KTK) Željko Drinčić.
Elektroprivreda (EPCG) je već nabavila po povoljnim uslovima dio električne energije koja će nam nedostajati sljedeće godine kada će Termoelektrana (TE) “Pljevlja” zbog rekonstrukcije biti van pogona osam mjeseci, a preliminarne procjene upućuju na to da će nam, uz prosječne hidrološke uslove, nedostajati oko 400 gigavat sati (GWh) električne energije, što bi, kad se prevede na jezik novca, prema sadašnjem stanju koštalo oko 65 miliona eura.