Akademik najbolji u konkurenciji poletarki, u generalnom plasmanu drugo mjesto

Privatna arhiva
  • 03.04.2023. u 10:01
Na Međunarodnom džudo turniru “Trofej Zvornika - Open” koji je okupio 594 takmičara iz šest zemalja i 47 klubova, džudisti Akademika ukupno su osvojili 23 medalje.

Od toga sedam zlatnih, šest srebrnih i 10 bronzanih.

Džudistima Akademika pripao je pehar za najbolju ekipu u konkurenciji poletarki dok je u generalnom plasmanu zauzeto drugo mjesto.

Zlatne medalje su osvojili:

1. Hana Šturanović – mlađa poletarka 36kg
2. Iva Matunović – poletarka 25kg
3. Irina Đurović – poletarka 32kg
4. Darija Bojović – poletarka 36kg
5. Maša Vukićević – poletarka 40kg
6. Lazar Dubljević – mlađi pionir 34kg, stariji pionir 34kg (dvije zlatne)

Srebrom su se okitili:

1. Merima Beriša – poletarka 40kg
2. Milorad Tadić – mlađi pionir 34kg, stariji pionir 34kg (dvije srebrne)