Sutjeska remizirala sa Arsenalom kraj Bistrice

RTCG
  • 24.02.2024. u 18:59
Fudbaleri Sutjeske i Arsenala iz Tivta odigrali su neriješeno 1:1 u 21. kolu CFL-a.

Utakmica na stadionu “kraj Bistrice” imala je dva poluvremena različitog intenziteta.

U prvih 45 minuta viđena je prilično anemična igra obje ekipe, sa po jednom prilikom na obje strane.

Nikićani su zaprijetili preko Mirosavljeva, ali opšti utisak je bio da je napadač Nikšićana mogao bolje da reaguje.

Gosti su imali šansu preko Lukasa, koji se stuštio u kontru po desnoj strani ali njegov udarac ipak nije bio težak posao za Giljenja.

Nastavak donosi bolji fudbal obije ekipe.

Publika je mogla da vidi lijep i otvoren fudbal, a prvi do gola dolaze Nikšićani.

Nakon kornera u 55. minutu, Krstović je vratio loptu na ivicu šesnaesterca, a Veljko Batrović je udario jako i precizno, pa je praktično “zakucao” loptu u mrežu Tivćana.

Arsenal je 15. minuta kasnije imao priliku preko bivšeg fudbalera Sutjeske, Kordića, koji je nakon prekida sa lijeve strane pogodio prečku domaćih.

Trener Tivćana Milija Savović je odlučio da sve karte stavi na napad, i to mu se isplatilo na kraju.

Gol Arsenala u 86. minutu režirali su igrači sa klupe. Argentinac Montenegro je izveo prekid, a Darko Nikać je sjajno reagovao glavom i savladao Giljena.

Bio je to prvi kontakt sa loptom iskusnog napadača.

Do kraja obje ekipe probale su da dođu do cijelog plijena, ali obostrana ofanziva nije imala konkretniji napad.

Izvor: rtcg.me